Nieuwe buren ontmoeten elkaar tijdens Borrel & Bytes in Wijthmen
De nieuwe bewoners van de woningen in Wijthmen hebben elkaar deze week ontmoet tijdens Borrel & Bytes. Niet alleen de bewoners van de nieuwe woningen van deltaWonen waren welkom, maar ook de mensen die in de directe omgeving wonen.
Elkaar leren kennen
In een kleine dorpskern als Wijthmen is het belangrijk dat mensen elkaar kennen. Daarom brachten we nieuwe en bestaande bewoners samen. Onder het genot van een hapje en een drankje maakten zij kennis met elkaar en ontstonden de eerste gesprekken. Zo zetten we samen de eerste stap naar een fijne buurt, waar mensen elkaar kennen en naar elkaar omkijken.
Veel nieuwe bewoners zijn starters. Sommigen komen uit Wijthmen of hebben een band met het dorp. Anderen zijn nieuw in het dorp. Met de nieuwe woningen krijgen starters meer kans om in Wijthmen te blijven of er te gaan wonen. Zo blijft het dorp ook voor jonge mensen een fijne plek om te wonen.
Nieuwe woningen voor starters
De nieuwe woningen maken deel uit van Het Buyten, een nieuwbouwproject met 117 woningen. Na lange tijd worden er weer nieuwe woningen gebouwd in Wijthmen. DeltaWonen bouwde hier 8 eengezinswoningen en 22 appartementen.
Veel nieuwe bewoners zijn starters. Sommigen komen uit Wijthmen of hebben een band met het dorp. Anderen zijn nieuw in het dorp. Dankzij deze woningen krijgen starters meer kans om in Wijthmen te blijven of zich er te vestigen. Zo blijft het dorp ook voor jonge mensen een fijne plek om te wonen.
Geslaagde bijeenkomst
De bijeenkomst werd goed bezocht. Bewoners reageerden enthousiast en ook de kopers van de nieuwe woningen waardeerden het dat zij waren uitgenodigd.
Jeroen Schut, sociaal complexbeheerder bij deltaWonen, kijkt met plezier terug op de avond: "Het mooiste vind ik dat zodra bewoners de sleutel hebben, de woningen een ziel krijgen."